Anasayfa Genel 2020 Altın Yorumları

2020 Altın Yorumları

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 237 Görüntüleme

2020 altın tahminleri, uzmanlar tarafından teknik analizler sonucunda belirlenmektedir. Altın yorumlarını etkileyen bazı etkenler bulunmaktadır. Politik gelişmeler, ekonomik durum, Dolar kurunda yaşanan gelişmeler altın fiyatlarının belirlenmesinde etkili olmaktadır. Altın yatırımı yapmak isteyenlerin uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmeleri dikkate alması daha sonra yaşayabilecekleri olumsuzlukların önüne geçmektedir. Altın yatırımı uzun vadede kaybettirmeyecek yatırımlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kısa vadede ciddi değişiklikler yaşayabilen yatırımın uzun vadede yükseldiği görülmektedir. Altın yorumları piyasanın güncel şartları dikkate alınarak yapılmaktadır. Piyasadaki riskin artması ve azalması altın fiyatlarını da değiştirebilmektedir. Bu nedenle altın analizlerinin yanı sıra piyasanın da düzenli olarak takip edilmesi önem arz etmektedir.

Goldman Sachs Altın Tahmini

Goldman Sachs altın yorumları, ticari faaliyetlerde en büyük kaynaklardan birisidir. Firma çok uluslu bir yatırım bankası olarak bilinmektedir. 1869 yılından beri faaliyet göstermektedir. Altın almak isteyenlerin de firmanın değerlendirmelerini göz önünde bulundurması gerekmektedir. Firma yaptığı analizler sonucunda altında yükseliş beklentisi içine girmiştir. Goldman Sachs firması, altın fiyatlarını Dolar üzerinden belirlemektedir. Firmanın yaptığı değerlendirmeler ışığında 2020 altın yorumları şu şekilde belirlenmiştir:

  • 2020 yılı için yapılan gram altın fiyatları tahmini 45,82 Dolar olarak belirlenmiştir.
  • Merkez Bankası Dolar beklentisi 2020 yılı için 6,06 Dolar olarak belirlenmiştir. Bu bilgi ışığında gram altın fiyatı ise 227,67 TL olacaktır.

TD Securities Altın Tahmini

TD Securities altın yorumu, yatırımcıların dikkat etmesi gereken bir diğer analizdir. Yatırım bankası olarak faaliyet gösteren TD Securities firması, yatırım araçlarından birisi olan altının güncel fiyatlarını da yakından takip etmektedir. Kurumun altın yorumu şu şekilde belirlenmiştir:

  • Firmanın ons altın için yapmış olduğu 2020 yılı tahmini 1400 Dolardır. Bu belirleme ışığında 43,50 Dolar olarak belirlenmektedir.
  • Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 2020 yılı Dolar beklentisi dikkate alındığında gram altın fiyatı 263,85 TL olarak belirlenmektedir.

JP Morgan Altın Tahmini

JP Morgan altın yorumu da diğer uluslararası firmalar gibi Dolar baz alınarak yapılmaktadır. Firmanın 2020 yılı için altın yorumları 1325 Dolar olarak belirlenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Dolar belirlemesi ışığında gram altın fiyatı ise yaklaşık 258,183 TL olarak hesaplanmaktadır.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap