Anasayfa Haberler 2021 Yılında Halka Arz Edilmesi Beklenen Şirketler

2021 Yılında Halka Arz Edilmesi Beklenen Şirketler

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 19 Görüntüleme

2021’de halka arz edilmesi beklenen şirketler Borsa İstanbul’da yatırımcılara sunulmaya başlayacaktır. Halka arz edilmesi beklenen şirketlerden bazıları şöyledir:

  • Zorlu Yenilenebilir Enerji
  • Şeker GYO
  • İzdemir Enerji
  • Başkent Doğalgaz
  • Işık Plastik

Halka Arz Edilmesi Beklenen Şirketlerden Işık Plastik

Işık Plastik; 2021 senesinin halka arz olacak olan ilk şirketi olmuştur ve 21-22 Ocak tarihlerinde halka arz olacağı bilinmektedir. Şirketin sermayesi 51 milyon 802 bin TL olmaktadır. 16.10 TL üzerinden eşit yöntem ile paylar halka arz edilmiştir.

Halka Arzı Gerçekleşecek Şirketlerden Selva Gıda

Selva Gıda; İttifak Holding bağlı ortaklığı ile halka arz edilecek bir şirkettir. Esas sözleşme değişikliği için SPK’dan izin almıştır ve KAP konu ile ilgili gerekli açıklamayı yapmıştır.

Halka Arz Edilecek Şirketlerden Biotrend Enerji

Biotrend Enerji; Doğan Yatırım Holding’in iştiraklerinden olan şirket 2021 senesinde halka arz edilecektir. Şirket yöneticilerinin açıklamalarına göre halka arzdan önce yabancı ortaklık yapılması planlanmaktadır. Yılı 1.4 milyar ciro ve 2.200 kişilik istihdam ile kapatmayı planlayan şirket süreç içerisinde enerji sektöründe ön planda olmayı ve büyümeyi hedeflemektedir.

Halka Arz Edilecek Şirketlerden Olan İncehesap.com

İncehesap.com; 2008 yılı ile beraber faaliyet vermeye başlamış olan bir şirkettir. Bilişim sektöründe hizmet veren e-ticaret sitesinin 2021 senesinde halka arz edilmesi planlanmaktadır. Halka arz edilmesi beklenen şirketlerden olan İncehesap.com’un kurucu ortaklarından olan Nurettin Erzen; 2021 senesinde yabancı yatırımcılar ile görüşme sağlayacaklarını ve eğer gerekli koşulları yerine getirirlerse şirketin tamamını da satabileceklerini belirtmiştir.

Çan Kömürü’nün 2021’de Halka Arz Edilmesi

Çan Kömürü; Odaş Elektrik Üretim İştiraki ile 2021 senesinde halka arz edilmesi planlanan şirketlerden biridir. Temmuz ayı içerisinde Çan Kömürü’nün halka arz edilmesi ile ilgili gerekli bilgilendirme KAP’ta yapılmıştır. Halka arz süreci için Vakıf Yatırım yetkilendirilmiştir.

YCL Holding’in Halka Arzı

YCL Holding; yatırımlarını birçok alana yayarak artırdıktan sonra 2021 senesinde halka arz için gerekli hamleleri de yapmaya başlamıştır. Holdingin genel müdürlük pozisyonunda bulunan Burak Öğün; çok sayıda stratejik madene yatırım yapacaklarını da açıklamıştır.

2021’de N11’in Halka Arzı

N11; e-ticaret platformu olarak halka arz edilmeye hazırlanmaktadır ve aynı zamanda alternatif seçenekleri de değerlendirme yoluna gitmektedir. Citigroup ve Bank of America ile anlaşan N11’in halka arzı gerçekleştiği takdirde, halka arz edilen ilk e-ticaret platformu olacaktır.

Halka Arz Edilecek Şirketlerden İhlas Haber Ajansı

İhlas Haber Ajansı; halka arz için gerekli olan süreci başlatmış ve işlemleri tamamlamıştır. Halka arz edilmesi beklenen şirketler arasında olan şirket, 2021’de halka arz edilecektir.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap