Anasayfa Haberler Altın Almak Mı Daha Karlı ? Yoksa Altın Almamak Mı?

Altın Almak Mı Daha Karlı ? Yoksa Altın Almamak Mı?

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 155 Görüntüleme

Altın alma, almama kararlarından hangisinin karlı olduğu hakkında bilgi verilirken yeni dönem için altın alma işleminin ileriye yönelik daha yüksek kar getireceği detayı iletilir. Dünya gündeminde yer alan virüs salgınının dolar değerlerini etkilemesi sebebi ile altın yatırım için güvenli liman niteliğindedir. Gram altın fiyatları ortalama 332 TL o seviyesinde olup, altın ons fiyatı ise ortalama 1624 dolar seviyesine kadar yükselen eğilim içerisindedir. Diğer yandan yeni tip Kovid-19 virüs salgınının ekonomik etkileri devam ettiği ve piyasalarda gün içi ani değer değişimleri gözlemlendiği için altın almak veya Stop loss adı verilen, altın fiyatının belirli bir düzeye ulaşması halinde ileri tarihte satışının yapılması emrini vermek ideal yatırım koşullarını sağlamaya yardımcı olur.  Bu yöntemler kullanılarak kar elde edilme yoluna gidilmelidir.

Ve içinde bulunduğumuz corona viriüsünün yayıldığı bu dönemde corona virüs dönemi altın alınır mı? yazımızı da okumanızı öneririz.

Bankadan Altın Almak Nedir?

Bankadan altın almak, altın yatırımcısı olarak bankalarda altın hesabı açtırmak anlamına gelir. Bankalara yapılan bireysel başvurular ile kişi kendi adına bir altın hesabı açtırır. Hesap üzerinden altın almak için gerekli talimatlar verilir. Altın fiyatlarının değer artışlarının yaşandığı anlarda bu hesaplar içerisinde yatırım karı elde edilir. Bankalar, altın hesaplarından elde edilen yatırım karlarını, aynı bankadan açılan mevduat hesaplarına aktarma hakkını müşterilerine sunar. Bu yöntem sayesinde altın değer yükselişinden elde edilen yatırım kazançlarını mevduat hesaplarında biriktirme veya mevduat hesaplarından çekerek temin etme işlemleri uygulanır.

Gram Altın Almak Karlı mı?

Gram altın almak, güncel yatırım kararlarının doğru verilmesi açısından gereklidir. Altın gram cinsi güncel verilere bağlı olarak % 3,69 değer kazancına sahiptir. 318.95 TL olarak belirlenen destek değerini orta vadede aşağı yönlü kırma eğilimi sergilerken, kısa vadede yükseliş trendine girer. Bu durum döviz cinslerine göre daha korunaklı bir yatırım aracı olmasından kaynaklanır. Dünya gündeminde yer alan virüs salgını sebebi ile tüm piyasalar ve para birimleri riskli yatırım koşullarından etkilenirken, altın ve değerli madenler korunaklı yatırım limanları halini almıştır. Bu yüzden gram altın alım komutlarının verilmesi, ideal yatırım kararlarının hayata geçirilmesini sağlar.

Altın Alım Fiyatları

Altın alma ücretleri:

  • Güncel verilere bağlı altın alım fiyatları, Ons altın alımı için ortalama 1,529 dolar tutarında seyreder,
  • 2020 piyasa değerlerine göre gram altın almak için ortalama 333,90 TL tutarında fiyat ödemesi yapılır.
0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap