Anasayfa AnalizlerForex Bitcoin ile Neler Satın Alabilirsiniz?

Bitcoin ile Neler Satın Alabilirsiniz?

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 62 Görüntüleme

Bitcoin kullanarak satın alınabileceklerin listesi artık epey kapsamlıdır. Bitcoin kripto para birimi günümüzde bazı kafe ve dükkanlarda bile geçerli olmaktadır. İnternet üzerinden satış yapan bazı online mağazalar üzerinden bitcoin ile alışveriş yapmak artık mümkün. Dolayısıyla bitcoin para birimini kabul eden bu mağazaları üzerinden pek çok kategoride alışveriş yapmak mümkün. Fakat bitcoin kripto para birimi ile yapılacak alışverişler bunlarla sınırlı değil.

Öğrenim Ücreti Ödemek

Öğrenim ücretlerinizi bitcoin ile ödemek günden güne üniversiteliler arasında yayılan bir ödeme kabul şeklidir. Bitcoin ile öğrenim ücreti ödemesi kabul eden ilk üniversite Brezilya’da bir üniversitedir. 2015 yılında bitcoin ile öğrenim ücreti ödemesi kabul eden bu üniversitenin ardından diğer üniversiteler de yavaş yavaş bu fikre sıcak bakmaya ve öğrenim ücretini bitcoin olarak kabul etmeye başladı. Şimdilerde bitcoin ile öğrenim ücreti kabul eden üniversiteler arasında Cumbria Üniversitesi, King’s College, ESMT Berlin gibi popüler okullar yer almaktadır. İsviçre’de eğitim hizmeti sağlayan Lucerne Uygulamalı Bilimler ve Sanat Okulu da yakın bir dönemde bitcoin ile ödeme almayı kabul etmiştir.

Bitcoin ile Uzay Yolculuğu

Bitcoin kullanarak uzay yolculuğu yapmak mümkün. Richard Branson tarafından kurulan Virgin Galactic şirketi müşterilerinin uzay gezintisi yapmalarını sağlamaktadır. Bu uzay gezintisi için ise bitcoin ile ödeme almaktadır. Bu şirket son 3-4 yıl içerisinde pek çok kayda değer ve başarılı testlere imza atmıştır. Virgin Galactic firması ile uzay yolculuğu yapmak için bitcoin türevinde 250 bin dolarlık ödeme yapmanız gerekmektedir. Ayrıca 3 günlük teste tabi tutulursunuz. Bunun akabinde uzay yolculuğunuz için her şey hazırdır.

Sanat Eserleri Satın Almak

Bitcoin kullanarak sanat eserleri alım işlemleri yapmanız mümkün olabilir. Artnome, sanat eserlerinin satış işlemleri için online bir pazar sistem ortaya çıkarttı. Bu şekilde Artnome tarafından sunulan bu online pazar üzerinden bitcoin kullanarak sanat eserleri satın alım işlemleri de mümkün kılındı. Bu firmanın yaptığı bu girişimin ardından diğer geleneksel sanat galerileri de bitcoin ile satış yapma işlemlerine sıcak bakmaya başladı.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap