Anasayfa AnalizlerForex Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 71 Görüntüleme

Bitcoin madenciliği üzerinden kazanacak olan tutar pek çok etmene bağlı olarak değişiklikler gösterir. Bitcoin madenciliği üzerinde ödül uygulaması sistemi bulunmaktadır. Bu ödüller bitcoin kripto bloğu kırıldığında sunulmaktadır. Bir bitcoin kripto bloğu kırıldığında ödül olarak 12,5 bitcoin kazanılır. Dolayısıyla kazanacak olan tutar bir nevi bitcoin fiyatına da bağlıdır. Bitcoin madenciliği ile kazanılan tutarlar devamlı karlı ya da devamlı zararlı olacak şekilde sürdürülmektedir. Dönemsel olarak oldukça karlı olurken, bazı dönemler masraflardan kaynaklı olarak zarara uğratabilir. Bazı dönemler ise normal seyrinde bir kazanç getirisi olabilir.

Bitcoin Madenciliği Kazancı Neye Göre Değişir?

Bitcoin madenciliğinden elde edilecek olan kazanç üzerinde değişimler gözlenmesinin birden fazla sebebi bulunmaktadır. Bunların başında elbette ki bitcoin güncel değeri gelmektedir. Eğer bitcoin fiyatı artarsa bitcoin madenciliğinden kazanılacak olan tutarda da artış gözlenir. Bitcoin fiyatı düştüğünde ise bitcoin madenciliğinin kazancı da düşer. Ayrıca yapılan bitcoin madenciliği işlemlerinde ortaya çıkan giderler de kişilerin bitcoin madenciliği kazançlarını etkilemektedir. Zira bitcoin madenciliği yaparken birtakım giderler kendini göstermektedir. Elektrik, internet, jeneratör, soğutma sistemi, dengeleyici sistem ve diğer gerekli programlar bitcoin madenciliği için gider sayılmaktadır. Dolayısıyla bitcoin madencilerinin kazandıkları bitcoinleri nakit paraya çevirmesi ve bu giderlerini karşılaması gerekmektedir. Aksi takdirde ortaya çıkan masraflar bitcoin madencileri için zorlayıcı bir hal alabilir.

Bitcoin Kripto Bloğu Başına Ödül Sistemi

Bitcoin kripto bloğu başına verilen ödül her 210.000 blok akabinde yarıya düşmektedir. Örneğin bu uygulama ortaya çıktığında bitcoin kripto bloğu başına verilen ödül 50 bitcoin idi. İlk 210.000 bitcoin kripto bloğu kırıldığında verilen ödülün değeri de 25 bitcoine düştü. Sonraki 210.000 bloğun ardından söz konusu olan ödül şu anda verilen 12,5 bitcoin tutarına indir. Bir sonraki 210.000 bitcoin kripto bloğu kırıldığın değilse verilecek olan bitcoin madenciliği ödül tutarı 6,25 bitcoin olacaktır. Her 210.000 bitcoin kripto bloğu kırıldığında verilen ödülün değeri yarıya düşse de bitcoin değeri ele alındığında söz konusu olan kazanç kendini koruyabilir ya da daha yüksek tutarlara sıçrayabilir. Fakat bunun bitcoin madencilerini zarara uğratması da ihtimaller dahilindedir.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap