Anasayfa Haberler Çağrı Merkezi Temsilcisi Ne İş Yapar? Ne Kadar Kazanır?

Çağrı Merkezi Temsilcisi Ne İş Yapar? Ne Kadar Kazanır?

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 67 Görüntüleme

Çağrı merkezi temsilcisi iş tanımı, farklı sektörlerde hizmet vermekte olan kurum ve kuruluşların müşteriler ile bağlantı kurmasını sağlamaktır. Çağrı merkezi temsilcisi yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine hizmet verebilmekte olup tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışma olanaklarına sahiptir.

Çağrı merkezi temsilciliği, telefon üzerinden yürütülmekte olan bir meslek sahası olduğu için evden çalışma sistemine de uygun bir alandır. Fakat kurumsal firmalarda herhangi bir niteliksiz işlemle karşılaşmamak için ofis bazlı çalışma talep edilmektedir.

Çağrı merkezi temsilciliği oldukça yoğun bir iş alanıdır. Bağlı bulunan kuruma ilişkin soruların cevaplanmasının yanı sıra talep, şikayet ve önerilerin de alınarak kurum yetkililerine iletilmesini sağlamaktadır.

Çağrı Merkezi Temsilcisi Maaş Aralıkları Nasıldır?

Çağrı merkezi temsilcisi maaş aralıkları, çalışılan kurumun maaş standartlarına göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak 2.800 TL maaş verilmekle birlikte bazı durumlarda yapılan satış ve pazarlamalar üzerinden prim ödeneği de verilebilmektedir.

Çağrı merkezi temsilciliğinde kıdem ya da tecrübeye bağlı olarak farklı tutarlarda da maaşlar alınabilmektedir. Daha önce çağrı merkezi temsilciliğinde yetkin çalışma süreci yürütmüş kişilerin yeni başlayanlara göre daha yüksek maaşlar aldıkları bilinmektedir.

Çağrı Merkezi Temsilciliğinin Çalışma Şartları Nasıldır?

Çağrı merkezi temsilciliğinin çalışma şartları, yoğun olmasına rağmen beden gücü gerektirmediği için zorlayıcı olmayan bir alandır. Farklı ve esnek çalışma saatleriyle hizmet verilebildiği gibi full time çalışma zorunluluğu da bulunmamaktadır.

Çağrı merkezi temsilcisi olarak çalışanların, evlerinde uygun ekipmanların olması durumunda belirli bir tecrübe edindikten sonra evden çalışma yöntemiyle de işlerini yürütmeleri mümkün olmaktadır.

Çağrı Merkezi Temsilcisi Nitelikleri Nelerdir?

Çağrı merkezi temsilciliğinin nitelikleri, müşteri ilişkilerinin ön planda olduğu bir alan olduğu için diksiyon ve hitabet becerisini içermektedir. Bu nedenle kişilerin dil kullanımlarına bakılarak işe alımları gerçekleşmektedir.

Çağrı merkezi temsilcilerinin aynı zamanda sabırlı, nazik ve hoşgörülü olmaları da beklenmektedir. Müşterilerden gelen sorulara içtenlikle cevap verilmesi ve karşılaşılan problemlere kısa sürede çözüm bulmaları istenmektedir.

Çağrı merkezi temsilcisi bu vasıfları taşıması durumunda herhangi bir lisans mezuniyeti şartı aranmadan işe alınabilmektedir.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap