Anasayfa Dolar Düşer Mi En İyi Yatırım Araçları Hangileri? Döviz, Altın ve Hisse Senetleri

En İyi Yatırım Araçları Hangileri? Döviz, Altın ve Hisse Senetleri

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 94 Görüntüleme

Yatırım araçları içerisinde en iyi olanlar, yapılacak olan yatırımın büyüklüğüne ya da piyasalardaki durumlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. En iyi yatırım araçları kısa ya da uzun vadede en çok kar oranı sağlayacak olan araçlar olması nedeniyle piyasalardaki dengeler oldukça önemlidir.

Piyasaların çok hareketli olduğu hızlı düşüş ve yükselmenin yaşandığı dönemlerde genellikle yatırım yapmak çok riskli olacağı için önerilmemektedir. Diğer zaman dilimlerinde ise son üç aylık ya da altı aylık piyasa değerleri üzerinden karar verilebilmektedir.

Altın Yatırımı Kazançlı Mıdır?

Altın yatırımının kazancı genellikle uzun vadeli olarak sağlanmaktadır. Yastık altı olarak tabir edilen bir yatırım çeşidi olan altınların uzun vadede çok ciddi oranlarda değer kazandığı bilinmektedir.

Altın yatırımcıları farklı olarak Altın Ons gibi yatırımları daha kısa vadeli olarak da kullanabilmektedirler. Bu birim ise altının uluslararası piyasalar içerisinde yatırım aracı olarak kullanılmasını sağlamaktadır.

Son yıllarda en hızlı yükselişe geçen yatırım araçlarından biri olan altın, genellikle yatırımcısını zarara uğratmadığı için günümüzde hala en iyi yatırım araçları arasında yer almaya devam etmektedir.

Döviz Yatırımı Nasıl Yapılmalıdır?

Döviz yatırımı yapmak, ülkemizde çoğunlukla Dolar ya da Euro birimlerinden yapılmaktadır. Bu yatırımlar da tıpkı altın yatırımları gibi uzun vadeli olarak kazanç sağlayan araçlar arasında yer almaktadır.

Genel anlamda ülkemiz piyasalarında yükselmekte olan bu para birimlerinin belirli zamanlarda kısa vadeli kazanç sağladıkları da bilinmektedir. Genellikle ülke ya da dünya siyasetinden etkilenerek bir düşme ya da yükselme gösterdikleri için döviz yatırımcılarının iyi bir biçimde piyasa takibi yapmaları gerekmektedir.

Hisse Senedi Yatırımları Kazanç Sağlar Mı?

Hisse Senedi yatırımlarından sağlanan kazançlar, en riskli grup olarak adlandırılmaktadır. Çok ani ve sert değişimler yaşanabileceği için hisse senedi yatırımlarında uzman görüşlerinin alınması kazanç elde etmek için önemli olmaktadır.

En iyi yatırım araçları arasında yüksek kar sağlayan hisse senetleri aynı zamanda riskli bir yatırım grubu olması nedeniyle diğer yatırım araçlarına göre profesyonellik isteyen süreçleri içermekte ve bu nedenle yeni yatırımcılar için önerilmemektedir.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap